Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

BUİK

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

1953  yılında  Robert Koleji bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulüp 1975’te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990  yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü  adını almıştır. Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübü İşletme ve Ekonomi Kulübü, bini aşkın üyesiyle pek çok ayrı koldan sayısız  faaliyet gerçekleştirmektedir.

Vizyonu; 64 yılın getirdiği birikimle, farklılıkları kucaklayan, değişimi ve gelişimi zorlayan yapısıyla üyelerine, üniversite öğrencilerine ve Türkiye’ye yeni değerler kazandırarak üniversite kulüplerine öncülük etmektir.

Farklı yönelimlere sahip öğrenci gruplarını bir araya getiren BUİK; Satış ve Pazarlama, Ekonomi Finans, Reklamcılık, İnsan Kaynakları, İş Dünyası ve Yönetim, Girişimcilik adlarıyla 6 farklı alt kurul altında etkinlikleriyle öğrencilere kazanımlar vermeyi hedefliyor. Bu alt kurullar altında Boğaziçi Marka Zirvesi, Brandmarker Marketing Challenge, Finance Break, Boğaziçi Sales Challenge, Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, Fikir Üretme Kampı, Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Zirvesi, Investimate Sanal Yatırım Yarışması, ADhere Reklamcılık Zirvesi gibi 15’i aşkın markalaşmış etkinliğiyle ile “amatör ruh, profesyonel iş” vizyonunu elinden bırakmayarak kariyer alanında öncü kulüp olmaya devam etmektedir.

BUIK, geleceğine şimdiden yön vermek isteyen öğrencilerin iş dünyasının çok farklı alanlarını üniversite yıllarından keşfedip ilgili alanlarda eğitimler ve etkinliklerle kendini geliştirmesini hedefler.

Ayrıntılı bilgi için: buik.net adresini ziyaret edebilirsiniz.